חיפוש
 
 
מידע למעסיקים
 

מידע למעסיקים

 

פירמידה השמת בכירים היא חברת השמה העוסקת באיוש תפקידים ניהוליים ובכירים במגוון תחומים, ובהם ניהול כללי, שיווק, מכירות, כספים, תפקידים הנדסיים וטכניים, תוכנה, אדמיניסטרציה, לוגיסטיקה, תפעול, כלכלה, רכש, משאבי אנוש ועוד.

עם לקוחותינו נמנים גופים עסקיים גדולים בתחומי התעשייה, המסחר והשירותים. לבקשתכם, נוכל להעביר לכם פרטים של לקוחות ממליצים.

במהלך המיון והבחירה של המועמדים, המופנים ללקוחותינו, אנו בוחנים היטב את מידת התאמתו של המועמד במספר מישורים: התאמה לתכונות הנדרשות בתפקיד, התאמה לממונים ולכפיפים והתאמה לתרבות הארגונית.

פירמידה השמת בכירים מעורבת בתהליך האיוש מתחילתו ועד סיומו: אנו לומדים לעומק את סביבת הפעילות והסגנון האנושי של הארגון, ומסייעים בבניית הגדרת התפקיד. לאחר מכן מסייעים בבחירת המועמד המתאים לתפקיד, ולבסוף משתתפים ומייעצים בתהליך הקליטה של העובד החדש בארגון ובתפקיד.

לפירמידה יש מאגר מועמדים גדול המשמש בסיס לפעילות שלנו. רמת ההיכרות שלנו עם המועמדים מבוססת בדרך כלל על ראיונות עומק, על קבלת חוות דעת ממנהלים/קולגות, על מידע בנוגע להצלחות וכישלונות בעבר ולפעמים גם על תהליכי אבחון נוספים. ברוב התפקידים נוכל להפנות אליכם מועמדים מתוך מאגר זה, בתהליך עבודה יחסית מהיר וממוקד.


תהליך האיוש יכול להתבצע במספר דרכים:

השמה

אחרי קבלת תיאור תפקיד, נפנה אליכם מועמדים פוטנציאליים מתוך המאגר שברשותנו; זאת עד שיימצא מועמד העונה לדרישות.
 
גיוס

זהו תהליך המתאים למצבים בהם יש עניין במספר רב של מועמדים, והמאגר הקיים לא מספק תשובה הולמת. לאחר הגדרת התפקיד תפורסם מודעה בעיתון, בנוסח שיתואם איתכם, הפניות יגיעו אלינו וימוינו.
המועמדים המתאימים ירואיינו ויעברו במידת הצורך תהליכי אבחון נוספים, ומי שיימצא מתאים יועבר להמשך טיפולכם, בצירוף חוות דעת על כל מועמד וסיכום השוואתי בין המועמדים השונים.

 
מיפוי השוק
שיטה זו מתאימה לאיוש תפקידים יחסית בכירים, שמספר המועמדים המתאימים להם קטן יחסית.
בשלב ראשון אנחנו בוחרים את המועמדים האפשריים ומוסרים עליהם מידע ראשוני, כולל נקודות חוזק וחולשה והערכה של כל אחד ביחס לאחרים. בשלב שני, אחרי צמצום רשימת המועמדים, אנחנו פונים למי שנותר ברשימה ומקשרים אותו אליכם.

 

Head Hunting
פנייה למועמדים המאותרים באמצעות רשת הקשרים שלנו. רשת זו כוללת קשרים עם מנהלים וממלאי תפקידים, העובדים בארגונים אחרים, אשר יכולים להיות מועמדים רלוונטיים לתפקיד.


 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר